Våra Behandlingar

Aktuelle

IMG_0642

Vi erbjuder anhörighelg igen

Vi erbjuder anhörighelg igen den 20/10 –  21/10 2018

Vid visat intresse vill vi att ni anmäler er till:
Elisabet Bjarnadottir 0705713954
eller mail till lisa@dennicketorp.se.

See all news

Behandlingsteamet

Det här är personerna som du möter när du kommer hit.

De är alla välutbildade behandlare och terapeuter med lång erfarenhet av analys, vägledning, hjälp och stöd.. Vi arbetar med Islandsmodellen som grund och utgår från att alkohol- och drogberoende är en kemiskt betingad sjukdom.

Vi utgår också från att varje människa är unik och vi ser dagligen bevis på att det alltid finns hopp och möjligheter för alla. Kontakta oss! -Vi finns här för din skull!

Atli Geir Thorsteinsson

Atli Geir Thorsteinsson

Nattvakt

Bisse Dodig

Bisse Dodig

Alkohol/Drogterapeut
bisse@dennicketorp.se
0761160114

Bo Erndahl

Bosse Ehrndal

Alkohol & Drogterapeut
bosse@dennicketorp.se
0708722832

Cari Schützer

Cari Schützer

Sjuksköterska
cari@dennicketorp.se
0702734004

Elisabet Kristjansdottir

Elisabet Dottý Kristjánsdóttir

Alkohol/Drogterapeut
dotti@dennicketorp.se
0739818003

Elisabet Bjarnadottir

Elísabet Bjarnardóttir

Föreståndare Socionom MA
lisa@dennicketorp.se
070 5713954

Jonina Gudrun Elisabetardottir

Jonina Gudrun Elisabetardottir

Nattvakt

placeholder

Lars-Gunnar Holmgren

Alkohol och drogterapeut
lasse@dennicketorp.se
0705214041

Linda Höglund

Linda Höglund

Behandlingsassistent
linda@dennicketorp.se
0703047912

placeholder

Pétur Sturluson

Alkohol och drogterapeut
petur@dennicketorp.se
0738072388

Runolfur Jonsson

Runólfur Jónsson

Verkst. dir. Alkohol & Drogterapeut
runni@dennicketorp.se
0705478704

Sebastian Bergström

Sebastian Bergström

Alkohol/Drogterapeut
sebastian@dennicketorp.se
0702224299

Tommy Stjärnlöv

Tommy Stjärnlöv

Alkohol/Drogterapeut elev
tommy@dennicketorp.se
0703156006

Thomas Johannesson

Thomas Johannesson

Vaktmästare