Våra Behandlingar

Aktuellt

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Covid-19

Bergslagens behandlingshem AB har gjort anpassningar för att kunna erbjuda vård på det tryggaste sättet. Vi har fortsatt öppet och följer samt anpassar verksamheten efter Folkhälsomyndighetens rekommendationer.

 

Det er med stor sorg som vi INSTÄLLER eftervården för april samt maj på grund av Covid-19.

Se alla nyheter

Behandlingsteamet

Det här är personerna som du möter när du kommer hit.

De är alla välutbildade behandlare och terapeuter med lång erfarenhet av analys, vägledning, hjälp och stöd.. Vi arbetar med Islandsmodellen som grund och utgår från att alkohol- och drogberoende är en kemiskt betingad sjukdom.

Vi utgår också från att varje människa är unik och vi ser dagligen bevis på att det alltid finns hopp och möjligheter för alla. Kontakta oss! -Vi finns här för din skull!

Atli

Atli Geir Thorsteinsson

Nattvakt

Bisse

Bisse Dodig

Alkohol/Drogterapeut
bisse@dennicketorp.se
0761160114

Bosse

Bosse Ehrndal

Alkohol & Drogterapeut
bosse@dennicketorp.se
0708722832

Cari2

Cari Schützer

Sjuksköterska
cari@dennicketorp.se
0702734004

Dottý

Elísabet Dottý Kristjánsdóttir

Alkohol/Drogterapeut
dotti@dennicketorp.se
0739818003

lísa

Elísabet Bjarnadóttir

Föreståndare Socionom MA
lisa@dennicketorp.se
070 5713954

Dúa

Jónína Guðný Elísabetardóttir

Nattvakt
004745244132

peder

Peder Sundquist

Alkohol/Drogterapeut och KBT Terapeut
peder@dennicketorp.se
0707852085

Peter Askvald

Peter Askvall

Alkohol/Drogterapeut elev
peter@dennicketorp.se
059010610

Pétur

Pétur Sturluson

Alkohol och drogterapeut
petur@dennicketorp.se
0738072388

conny

Conny Andersson

Kock

snorri

Snorri Sturluson

Alkohol/Drogterapeut
snorri@dennicketorp.se

Sara

Sara Eriksson Kant

behandlingsassistent